בחירת עדשות מגע לקרטוקונוס דר' ניר ארדינסט

בחירת עדשות מגע לקרטוקונוס ד"ר ניר ארדינסטבחירת עדשות מגע לקרטוקונוס חשובה ביותר לאיכות הראייה לנוחות ובריאות העין. דר' ניר ארדינסט מהמרכז לקרטוקונוס מסביר על הנושא.
הבחירה נעשית על בסיס מיפוי הקרנית, סוג וחומרת הקרטקונוס, נוחות השימוש ומידת הסתגלות המטופל לעדשות.

הקשר בין הסיווג הבסיסי של דרגות הקרטוקונוס לבחירת עדשות המגע

מיפוי קרנית הינו האמצעי היעיל ביותר לאבחן קרטוקונוס. קיימות במיפוי תבניות ספציפיות לקרטוקונוס שעוזרות לאבחנה.
בדיקות נוספות המאתרות קרטוקונוס:

 • רפלקס מספרים בעת בדיקת רטינסקופ
 • בדיקת מנרת סדק (סליט למפ).

ממצאי בדיקות אלה מופיעים בשלבים מאוחרים יותר של קרטוקונוס.

דרגות הקרטוקונס:

אם רוצים לסווג את דרגת הקרטוקונוס באופן הבסיסי ביותר ניתן להתייחס לערכי הקימור המרביים ביותר. המדידה מתבצעת במכשיר הקרטומטר (keratometry):

 • קרטוקונוס מתון – שיא כוח תשבורת הקרנית (שנובע מקימור) פחות מ 45.00 דיופטר.
 • קרטוקונוס בדרגת חומרה בינונית – בין 45.00 ל 52.00 דיופטר.
 • קרטוקונוס מתקדם – בין 52.00 ל 62.00 דיופטר.
 • קרטוקונוס חמור – מעל 62.00 דיופטר.

בחירת עדשות מגע לקרטוקונוס לפי דרגת המחלה:

 • קרטוקונוס קל או התחלתי – גם עדשות מגע רכות טוריות (צילנדר) יכולות לספק מענה הולם.
 • קרטוקונוס התחלתי עד בינוני – עדשות מגע רכות לקרטוקונוס מספקות איכות ראייה ונוחות הרכבה. עדשות מגע קשות טוריות או עדשות מגע קשות לקרטוקונוס מספקות איכות וחדות ראייה מצוינות.
 • קרטוקונוס בינוני – לחולי קרטוקונוס בינוני שלא הסתגלו לעדשות מגע קשות, עדשות מגע פיגיבק (עדשת מגע קשה על עדשה רכה) מהוות פיתרון יעיל.
  לחלופין, גם עדשת מגע היברידית (עדשה רכה בשילוב עדשה קשה במרכז) היא פתרון לאי סבילות לעדשות קשות.
 • קרטוקונוס מתקדם – עדשות מגע סקלרליות מספקות מענה לכל שלבי הקרטוקונוס ובפרט לשלב המתקדם. עדשות מגע סקלרליות כוללות עדשת מגע קרניו-סקלרליות, עדשות מגע סמי-סקלרליות, עדשות מגע מיני-סקלרליות ועדשות מגע סקלרליות מלאות.

השוואה בין עדשות מגע קשות לקרטוקונוס ביחס לעדשות מגע רכות לקרטוקונוס

 • באופן כללי עדשות מגע קשותלקרטוקונוס ישיגו חדות ראייה טובה יותר מאשר עדשות מגע רכות.
 • יתרון נוסף של עדשות מגע קשות לקרטוקונוס קשור לבלאי העדשה (אורך חיים של עדשה). הבלאי של עדשות מגע קשות לקרטוקונוס הוא נמוך ביותר ואף זניח ביחס לעדשות מגע רכות לקרטוקונוס.
 • עלות האחזקה (ניקיון, חיטוי וטיפול) של עדשות מגע קשות לקרטוקונוס נמוכה במעט מעלות אחזקת עדשות מגע רכות לקרטוקונוס.
 • יתרונן היחיד של עדשות מגע רכות לקרטוקונוס הוא נוחות ההרכבה.

בחירת עדשת מגע לקרטוקונוס

סוג וקוטר העדשה לקרטוקונוס נקבעת בהתאם לחומרת הקרטוקונוס, מיקום הקונוס, מפתח העפעפיים, גודל וצורת הקונוס, קמירות הקונוס, מבנה הקרנית והסקלרה (לובן העין). לקרטוקונוס מסוג ניפל (nipple cone) עדיף להתחיל עם עדשות מגע לקרטוקונוס עם קוטר קטן.
לקרטוקונוס מסוג אובל (oval cone) שממוקם למטה והצידה (inferotemporally) עדיף להתחיל עם קוטר גדול.

המידע באתר אינו אמור להחליף ביקור או ייעוץ אצל איש המקצוע או הרופא, ייעוץ רופאי כרוך בביקור פורמלי והליך בדיקה אצל איש המקצוע . המידע נועד לשפר את ההבנה והידע בתחום קוצר ראייה. הטיפולים וההליכים המתוארים באתר אינם מהווים המלצות לטיפול רפואי או להליך רפואי וכל מטרתם לספק מידע, תיאור והסברים אודות טיפולים והליכים מקובלים בתחום הקרטוקונוס. האתר מוגן בזכויות יוצרים, אין להעתיק ו/או לצטט ו/או להקריא ו/או לסרוק מהאתר בכל צורה שהיא לרבות צילום מכל סוג ו/או סריקה דיגיטלית ו/או הקרנה ואמצעים אלקטרוניים שונים ללא אישור מד"ר ניר ארדינסט. ניתן לצטט פיסקה עם מתן קרדיט מלא לד"ר ניר ארדינסט המרכז לקרטוקונוס. הפרה של הנ"ל תגרור נקיטת צעדים משפטיים על הפרת הזכויות. האתר מוגן בזכויות יוצרים – כל הזכיות שמורות©
בחירת עדשות מגע לקרטוקונוס
דרג פוסט זה

השאר תגובה

אתה חייב להיות מחובר לפרסם תגובה.

לחץ על מילים במרכז לקרטוקונוס

בועה בעדשת מגע בחירת עדשות מגע לקרטוקונוס ביקור וייעוץ של הרופא ד"ר ניר ארדינסט דלקת קרנית הגדרה של עדשות מגע סקלרליות המרכז לקרטוקונוס הנוזל בעדשות המגע לקרטוקונוס הרכבה והסרה של עדשת המגע הסקלרלית התאמת עדשות מגע לקרטוקונוס זכויות יוצרים ייעוץ ומידע באתר מחיר של עדשות מגע לקרטוקונוס מיני סקלרלית נוזל למילוי העדשות המגע לקרטוקונוס ניקוי עדשות מגע סקלרליות סיבוכי עדשות מגע סקלרליות סקלרלית עדשה מיני סקלרלית טופלנס (toplens) עדשה סקלרלית עדשה סקלרלית של Atlantis מחברת X-cel עדשה סקלרלית של AVT מחברת Avt lens עדשה סקלרלית של DigiForm מחברת TruForm עדשה סקלרלית של Elara Scleral מחברת Visionary Optics עדשה סקלרלית של Jupiter מחברת Visionary Optics עדשה סקלרלית של MSD מחברת Blanchard עדשה סקלרלית של מקסים (Maxim) מחברת AccuLens עדשות מגע עדשות מגע היברדיות עדשות מגע לקרטוקונוס עדשות מגע מעורפלים עדשות מגע סקלראליות עדשות מגע סקלרליות מחוררות (Fenestrated) עדשות מגע סקלרלית ICD של חברת פארגון (paragon) עדשות מגע רכות לקטוקונוס עדשות פיגיבק לקרטוקונוס עדשת מגע היברידית לקרטוקונוס עדשת מגע סקלרלית עדשת סקלרלית של Zenlens מחברת ALDEN עלית לחץ תוך עיני מעדשות סקלרליות צור קשר קרטוקונוס קרטוקונוס עדשות מגע שאלות ותשובות בקרטוקונוס
ד"ר ניר ארדינסט המרכז לקרטוקונוס

ד"ר ניר ארדינסט המרכז לקרטוקונוס

פרסומת גוגל

פרסומות:
שיחה יעוץ חינם
ד"ר ניר ארדינסט
המרכז לקרטוקונוס התאמת עדשות מגע לקרטוקונוס
יעוץ עם מומחה לקרטוקונוס
שלח
close-link