תמונת מיפוי קרנית בקרטוקונוס דר' ניר ארדינסט

הערכת קרטוקונוס ומעקב אחר קרטוקונוס מתבצע בעזרת מיפוי קרנית אחורי (מיפוי קרנית מבוסס שיימפלוג). מיפוי קרנית אחורי הנפוצים בישראל הינם פנטקם של חברת אוקלוס, סיריוס של חברת CSO, מיפוי TMS5 של חברת טומי וגלילי של חברת זימר (גלילי פחות נפוץ וכרגע יש חמישה מיפויים בלבד).
למטה ישנם תמונת מיפוי קרנית של קרטוקונוס במכשירTomey TMS 5.

תמונת מיפוי קרנית בקרטוקונוס דר' הנייה ליכטר דר' ניר ארדינסט 

תמונת מיפוי קרנית בקרטוקונוס דר' הנייה ליכטר דר' ניר ארדינסט

מיפוי קרנית אחורי טומי (מבוסס שיימפלוג)

ניתן לראות בתמונה בארבע המפות עדות לקרטוקונוס כאשר הסימנים הינם קמירות חריפה, הרמה אחורית, עובי לא אחיד בקרנית ועובי דק – כאלו אלו נצפים במיפוי הקרנית.
מיפוי הקרנית מתבטא בהרמה קדמית (תמונה 1ב), אחורית (תמונה 1א), בקמירות גבוהה במפה הדיופטרית (תמונה 1ד) ובהידקקות הקרנית (תמונה 1ג) באזורים תואמים – מרכזי ותחתון.

תמונת מיפוי קרנית בקרטוקונוס דר' ניר ארדינסט

במיפוי קרנית מהדור החדש: נוסף על מצלמת הפלסידו המשתמשת בעלומות אור קונצנטריות וסטייתן מההחזר המצופה, מתקבלים 32 תצלומים רדיאליים של כל המקטע הקדמי של העין בעזרת מצלמת השיימפלוג – Scheimpflug 3D.
מצלמה השיימפלוג מאפשרת לקבל תצלומים חדים ומדויקים מהפנים הקדמיות של הקרנית, מהפנים האחוריות שלה ואף מהעדשה הנמצאת בתוך העין.
המפה הטופוגרפית המתקבלת מחולקת ל-4 מפות :

  • הרמה אחורית
  • הרמה קדמית
  • עובי קרנית (פכימטריה)
  • מיפוי קרנית לפי קימור (בדיופטר)

נוסף על מיפוי פני הקרנית בערכים דיופטריים (תמונה 1ד), אנו מקבלים מפות הרמה –Elevation Maps המשווים את קמירות הקרנית הקדמית והאחורית למרחקה ממישור כדורי מותאם. Anterior Elevation Map (תמונה 1ב) היא ההרמה של המישור הקדמי ו- Posterior Elevation Map (תמונה 1א) היא ההרמה של המישור האחורי.
הרמה של מעל 0.05 מ"מ, במפה זו, יכולה להתאים לקרטוקונוס אחורי.
תמונה 1ג מציגה את עובי הקרנית בפיזור הערכים על פני שטח כל הקרנית.

מיפוי קרנית אחורי מסוג פנטקם המדגים קרטוקונוס

בתמונה למטה מבחינים בקרטוקנוס בצורה ברורה בכל תצוגת "4 מפות".
מיפוי קרנית אקסאלי (סגיטלי או רגיל מדגים את קימורי הקרנית), מיפוי גובה אחורי הינו סימן ראשוני למובהק בחולי קרטוקונוס.
בנוסף ניתן להבחין במפת עובי קרנית המדגימה אזורי בעלי אחידות שונה של עובי בקרנית יחד עם עובי דק של קרנית. כל אלו סימנים של קרטוקונוס.

מיפוי קרנית אחורי (מבוסס שיימפלוג) מסוג פנטקם של חברת אקולוס המדגים קרטוקונוס דר' ניר ארדינסט

מיפוי קרנית אחורי (מבוסס שיימפלוג) מסוג פנטקם של חברת אקולוס המדגים קרטוקונוס דר' ניר ארדינסט

 

תמונת מיפוי קרנית בקרטוקונוס דר' ניר ארדינסט
דרג פוסט זה

השאר תגובה

אתה חייב להיות מחובר לפרסם תגובה.

לחץ על מילים במרכז לקרטוקונוס

בועה בעדשת מגע בחירת עדשות מגע לקרטוקונוס ביקור וייעוץ של הרופא ד"ר ניר ארדינסט דלקת קרנית הגדרה של עדשות מגע סקלרליות המרכז לקרטוקונוס הנוזל בעדשות המגע לקרטוקונוס הרכבה והסרה של עדשת המגע הסקלרלית התאמת עדשות מגע לקרטוקונוס זכויות יוצרים ייעוץ ומידע באתר מחיר של עדשות מגע לקרטוקונוס מיני סקלרלית נוזל למילוי העדשות המגע לקרטוקונוס ניקוי עדשות מגע סקלרליות סיבוכי עדשות מגע סקלרליות סקלרלית עדשה מיני סקלרלית טופלנס (toplens) עדשה סקלרלית עדשה סקלרלית של Atlantis מחברת X-cel עדשה סקלרלית של AVT מחברת Avt lens עדשה סקלרלית של DigiForm מחברת TruForm עדשה סקלרלית של Elara Scleral מחברת Visionary Optics עדשה סקלרלית של Jupiter מחברת Visionary Optics עדשה סקלרלית של MSD מחברת Blanchard עדשה סקלרלית של מקסים (Maxim) מחברת AccuLens עדשות מגע עדשות מגע היברדיות עדשות מגע לקרטוקונוס עדשות מגע מעורפלים עדשות מגע סקלראליות עדשות מגע סקלרליות מחוררות (Fenestrated) עדשות מגע סקלרלית ICD של חברת פארגון (paragon) עדשות מגע רכות לקטוקונוס עדשות פיגיבק לקרטוקונוס עדשת מגע היברידית לקרטוקונוס עדשת מגע סקלרלית עדשת סקלרלית של Zenlens מחברת ALDEN עלית לחץ תוך עיני מעדשות סקלרליות צור קשר קרטוקונוס קרטוקונוס עדשות מגע שאלות ותשובות בקרטוקונוס
ד"ר ניר ארדינסט המרכז לקרטוקונוס

ד"ר ניר ארדינסט המרכז לקרטוקונוס

פרסומת גוגל

פרסומות: