מיפוי קרנית ועדשות מגע דר' הניה ליכטר ד"ר ניר ארדינסט

מיפוי קרנית או טופוגרפיה של הקרנית מהווה כלי בעל חשיבות עליונה ואט אט תופס חלק בלתי נפרד מהקליניקה במרפאות קרנית, מעקב אחר קרטוקונוס ואף בהתאמות עדשות מגע. מיפוי קרנית הינו כלי עזר יעיל באבחון מצבים עיניים שונים, וחשיבותו רבה לא רק באבחנה אלא גם במהלך המעקב והטיפול.
במאמר זה נדון במקרים השכיחים המופנים למיפוי קרנית לרבות איתור, ביקורות ומעקב אחר מחלת הקרטוקונוס. כמו כן מיפוי קרנית יעיל למעקב לנבדקים לפני ואחרי ניתוחים.

מיפוי קרנית ועדשות מגע דר' הניה ליכטר ד"ר ניר ארדינסט

מיפוי קרנית ועדשות מגע דר' הניה ליכטר ד"ר ניר ארדינסט

מתוך המאמר על "קרטוקונוס ועדשות מגע":

קרטוקונוס הינה מחלת קרנית המתבטאת בבלט והידקקות של הקרנית והפיכתה לצורת קונוס. העיוות בקרנית גורם להידרדרות הראייה.
האבחנה הדפיניטיבית  של קרטוקונוס הינה באמצעות טופוגרפיה של הקרנית בה, יחד עם אינדקסים וערכים טופוגרפיים, נראת אסטיגמציה אירגולרית המתבטאת בקמירות של הקרנית קדמית ו/או אחורית בחלקה התחתון.

מתוך המאמר על "מתי יש להסיר את העדשות מגע לפני מיפוי קרנית":

לאחר הרכבת עדשות מגע מכל הסוגים  לוקח שבועות עד חודשים להגיע ליציבות מבחינת רפרקציה קרטומטריה פכימטריה וטופגרפיה. Wilson ועמיתיו הצביעו על כך על כך שהקרנית מגיעה ליציבות במרכיבי עדשות מגע קשות ומרכיבי העדשות המגע הרכות בסוג הרכבה של extended wear – הרכבה ממושכת לאחר 5-6 חודשים.

NG ועמיתיו הראו שלאחר הסרת עדשות מגע רכות ערכי הרפרקציה והקרטומטריה הם הראשונים שמגיעים ליציבות לאחר הסרת העדשות (10 ימים ו 18 ימים בהתאמה) בעוד ערכי הטופוגרפיה של הקרנית והפכימטריה הינם האחרונים שמגיעים ליציבות (28 ימים ו 35 ימים בהתאמה).

מסקנות הסקר הצביעו כי יש להסיר עדשות מגע רכות ועדשות מגע קשות שלושה ימים ושבועיים לפחות בהתאמה לפני מועד מיפוי הקרנית מאת דר' הניה ליכטר דר' ניר ארדינסט

מסקנות הסקר הצביעו כי יש להסיר עדשות מגע רכות ועדשות מגע קשות שלושה ימים ושבועיים לפחות בהתאמה לפני מועד מיפוי הקרנית מאת דר' הניה ליכטר דר' ניר ארדינסט

התשובה הנכונה לשאלה מתי יש להסיר עדשות מגע לפני ניתוחים רפרקטיבים ולפני ביצוע מיפוי קרנית

הינה כשהקרנית מגיעה ליציבות. התשובה השכיחה לאותה שאלה היא שבוע לפני, כשמדובר בעדשות רכות, ושבועיים לפני כשמדובר בעדשות קשות, טוריות והרכבה ממושכת. התשובה המציאותית  מתי יש להסיר עדשות מגע לפני ביצוע מיפוי קרנית נבדקה בסקר טלפוני ואינטרנטי מקצועי שערכנו במרכזים השונים בארץ. מסקנות הסקר הצביעו כי יש להסיר עדשות מגע רכות ועדשות מגע קשות שלושה ימים ושבועיים לפחות בהתאמה לפני מועד מיפוי הקרנית. במקרים בהם יש חשד להשפעת עדשות המגע על תוצאות המיפוי יש לחזור על הבדיקה תוך כדי הימנעות מהרכבת עדשות מגע לתקופות ארוכות יותר.

המידע באתר אינו אמור להחליף ביקור או ייעוץ אצל איש המקצוע או הרופא, ייעוץ רופאי כרוך בביקור פורמלי והליך בדיקה אצל איש המקצוע . המידע נועד לשפר את ההבנה והידע בתחום קוצר ראייה. הטיפולים וההליכים המתוארים באתר אינם מהווים המלצות לטיפול רפואי או להליך רפואי וכל מטרתם לספק מידע, תיאור והסברים אודות טיפולים והליכים מקובלים בתחום הקרטוקונוס. האתר מוגן בזכויות יוצרים, אין להעתיק ו/או לצטט ו/או להקריא ו/או לסרוק מהאתר בכל צורה שהיא לרבות צילום מכל סוג ו/או סריקה דיגיטלית ו/או הקרנה ואמצעים אלקטרוניים שונים ללא אישור מד"ר ניר ארדינסט. ניתן לצטט פיסקה עם מתן קרדיט מלא לד"ר ניר ארדינסט המרכז לקרטוקונוס. הפרה של הנ"ל תגרור נקיטת צעדים משפטיים על הפרת הזכויות. האתר מוגן בזכויות יוצרים – כל הזכיות שמורות©

 

מיפוי קרנית ועדשות מגע
דרג פוסט זה

השאר תגובה

אתה חייב להיות מחובר לפרסם תגובה.

לחץ על מילים במרכז לקרטוקונוס

בועה בעדשת מגע בחירת עדשות מגע לקרטוקונוס ביקור וייעוץ של הרופא ד"ר ניר ארדינסט דלקת קרנית הגדרה של עדשות מגע סקלרליות המרכז לקרטוקונוס הנוזל בעדשות המגע לקרטוקונוס הרכבה והסרה של עדשת המגע הסקלרלית התאמת עדשות מגע לקרטוקונוס זכויות יוצרים ייעוץ ומידע באתר מחיר של עדשות מגע לקרטוקונוס מיני סקלרלית נוזל למילוי העדשות המגע לקרטוקונוס ניקוי עדשות מגע סקלרליות סיבוכי עדשות מגע סקלרליות סקלרלית עדשה מיני סקלרלית טופלנס (toplens) עדשה סקלרלית עדשה סקלרלית של Atlantis מחברת X-cel עדשה סקלרלית של AVT מחברת Avt lens עדשה סקלרלית של DigiForm מחברת TruForm עדשה סקלרלית של Elara Scleral מחברת Visionary Optics עדשה סקלרלית של Jupiter מחברת Visionary Optics עדשה סקלרלית של MSD מחברת Blanchard עדשה סקלרלית של מקסים (Maxim) מחברת AccuLens עדשות מגע עדשות מגע היברדיות עדשות מגע לקרטוקונוס עדשות מגע מעורפלים עדשות מגע סקלראליות עדשות מגע סקלרליות מחוררות (Fenestrated) עדשות מגע סקלרלית ICD של חברת פארגון (paragon) עדשות מגע רכות לקטוקונוס עדשות פיגיבק לקרטוקונוס עדשת מגע היברידית לקרטוקונוס עדשת מגע סקלרלית עדשת סקלרלית של Zenlens מחברת ALDEN עלית לחץ תוך עיני מעדשות סקלרליות צור קשר קרטוקונוס קרטוקונוס עדשות מגע שאלות ותשובות בקרטוקונוס
ד"ר ניר ארדינסט המרכז לקרטוקונוס

ד"ר ניר ארדינסט המרכז לקרטוקונוס

פרסומת גוגל

פרסומות:
שיחה יעוץ חינם