מתי יש להוריד עדשות מגע לפני בדיקת מיפוי קרנית דר' ניר ארדינטס ודר' הניה ליכטר

פציינטים רבים שאולים את השאלות:

כמה זמן צריך להוריד את העדשות לפני בדיקת מיפוי קרנית?

כמה שעות חייב להוריד עדשות לפני מיפוי קרנית?

כמה ימים לפני המיפוי קרנית צריך להוריד את העדשות המגע הקשות?

כמה ימים חייב להוריד או להסיר את העדשות לפני המיפוי קרנית?

התשובות להסרת או הורדת עדשות מגע לפני מיפוי קרנית:

סדרת מחקרים הראו כי לאחר הרכבת עדשות מגע מכל הסוגים יש להמתין שבועות ואף חודשים עד ליציבות מבחינת רפרקציה, קרטומטריה, פכימטריה וטופוגרפיה.
במחקר של Wilson ועמיתיו הצביעו במחקר על כך שהקרנית מגיעה ליציבות באנשים המרכיבים עדשות מגע קשות ובאנשים המרכיבים העדשות מגע רכות בסוג הרכבה של  Extended Wear (הרכבה ממושכת) לאחר 6-5 חודשים.

במחקר של NG ועמיתיו הראו שלאחר הסרת עדשות מגע רכות ערכי הרפרקציה והקרטומטריה הם הראשונים שמגיעים ליציבות לאחר הסרת העדשות (10 ימים ו-18 ימים בהתאמה), בעוד ערכי הטופוגרפיה של הקרנית והפכימטריה הם האחרונים שמגיעים ליציבות (28 ימים ו-35 ימים בהתאמה).

התשובה הנכונה לשאלה כמה זמן לפני ניתוחים רפרקטיביים ולפני ביצוע מיפוי קרנית יש להסיר את עדשות המגע היא: הזמן הנדרש לקרנית להגיע ליציבות לאחר הסרת העדשה. ובכמה זמן מדובר? התשובה השכיחה לשאלה זו היא שבוע אם מדובר בעדשות רכות, ושבועיים אם מדובר בעדשות קשות או טוריות או בהרכבה ממושכת. כדי לקבל תשובה מדויקת יותר נערך סקר טלפוני ואינטרנטי מקצועי במרכזים השונים בארץ ומפגש מומחים. מסקנות הסקר והמלצות המפגש היו כי יש להסיר עדשות מגע רכות ועדשות מגע קשות שלושה ימים לפחות ושבועיים לפחות, בהתאמה, לפני מועד מיפוי הקרנית. במקרים שבהם יש חשד להשפעת עדשות המגע על תוצאות המיפוי יש לחזור על הבדיקה תוך הימנעות מהרכבת עדשות מגע לתקופות ארוכות יותר.

כל הזכיות שמורות – ניתן לצטט עם מקור

תמונת מיפוי קרנית בקרטוקונוס דר' הנייה ליכטר דר' ניר ארדינסט 

תמונת מיפוי קרנית בקרטוקונוס דר' הנייה ליכטר דר' ניר ארדינסט

 

 

מתי יש להסיר עדשות מגע לפני בדיקת מיפוי קרנית
דרג פוסט זה

השאר תגובה

אתה חייב להיות מחובר לפרסם תגובה.

לחץ על מילים במרכז לקרטוקונוס

בועה בעדשת מגע בחירת עדשות מגע לקרטוקונוס ביקור וייעוץ של הרופא ד"ר ניר ארדינסט דלקת קרנית הגדרה של עדשות מגע סקלרליות המרכז לקרטוקונוס הנוזל בעדשות המגע לקרטוקונוס הרכבה והסרה של עדשת המגע הסקלרלית התאמת עדשות מגע לקרטוקונוס זכויות יוצרים ייעוץ ומידע באתר מחיר של עדשות מגע לקרטוקונוס מיני סקלרלית נוזל למילוי העדשות המגע לקרטוקונוס ניקוי עדשות מגע סקלרליות סיבוכי עדשות מגע סקלרליות סקלרלית עדשה מיני סקלרלית טופלנס (toplens) עדשה סקלרלית עדשה סקלרלית של Atlantis מחברת X-cel עדשה סקלרלית של AVT מחברת Avt lens עדשה סקלרלית של DigiForm מחברת TruForm עדשה סקלרלית של Elara Scleral מחברת Visionary Optics עדשה סקלרלית של Jupiter מחברת Visionary Optics עדשה סקלרלית של MSD מחברת Blanchard עדשה סקלרלית של מקסים (Maxim) מחברת AccuLens עדשות מגע עדשות מגע היברדיות עדשות מגע לקרטוקונוס עדשות מגע מעורפלים עדשות מגע סקלראליות עדשות מגע סקלרליות מחוררות (Fenestrated) עדשות מגע סקלרלית ICD של חברת פארגון (paragon) עדשות מגע רכות לקטוקונוס עדשות פיגיבק לקרטוקונוס עדשת מגע היברידית לקרטוקונוס עדשת מגע סקלרלית עדשת סקלרלית של Zenlens מחברת ALDEN עלית לחץ תוך עיני מעדשות סקלרליות צור קשר קרטוקונוס קרטוקונוס עדשות מגע שאלות ותשובות בקרטוקונוס
ד"ר ניר ארדינסט המרכז לקרטוקונוס

ד"ר ניר ארדינסט המרכז לקרטוקונוס

פרסומת גוגל

פרסומות: